Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Svíčky BRISK Iridium Premium+ P5
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Svíčky BRISK Iridium Premium+ P5
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: út září 04, 2012 11:01 am    Předmět: Svíčky BRISK Iridium Premium+ P5 Citovat

Zdravím všechny Pumáky.
Letmo jsem projel témata kde jste se všichnu bavili o svíčkách, a našel jsem jen Topicy o Denso a Motorcraft. Tak snad tenhle Topic ještě nikde není...

Dnes jsem navštívil známého v Autodílně a doporučil mi tyto svíčky - Brisk Iridium Premium+ P5... Máte s těmito svíčkami jakékoliv zkušenosti?
Automechanik mi tvrdil že si to u něj vyžádal nějaký vlastník Pumy a po půl roce je stále spokojenej.

Přidávám Link na Ofiko stránku Brisku kde výrobce garantuje 100 000km a kde si přez výběr auta tyto svíčky najdete.
Kód:
http://www.brisk.cz/katalogy/zapalovaci-svicky-auto


Má otázka zní: Jsou tyto Svíčky srovnatelné s Denso Iridium Power? Nebo to je jen jeho levnější alternativa?

Díky Stanley

EDIT: Omlouvám se Garanci 100 000km najdete u prodejce
Kód:
Autokelly - http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp5E3PbIlpQQ7rtQ2dxNOvkUUPY7obUW2iK32j4tegbda7A+OAiSEQhoh6YOyGza0AbB7Ie2oVSVrWGY2Nr2mxzKLxD/SnmaqOQjxsQzVYTXpEOMUfsJUHAtzX9X1Gur/NsudeXqnqwLw/qg4iB2tFyJX4byYNz82rRAfgts0ceN5MKdbW9acr9Xbbc0eXIDOdg==
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenik
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 21.5. 2011
Příspěvky: 419
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: út září 04, 2012 1:53 pm    Předmět: Citovat

Pokud ta svíčka nestojí výrazně pod 250kč tak nevidím důvod, proč ji upřednostnit před bezproblémovým Motorcraftem...

Občas mě fascinuje, kolik lidí řeší nuance, aby jim super svíčka zajiskřila o 0,001s rychlejš, ale sprint pak jedou na 7 let starých michelinech...

_________________
AR 147JTDm | 2007 | Distinctive

K&N filtry za výhodnější ceny - neváhejte kontaktovat

http://www.sparco-shop.cz/
http://www.forrace.cz/e-shop/
http://www.omp-shop.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: út září 04, 2012 3:54 pm    Předmět: Citovat

V mojom motore motorcraft nenasiel svoje miesto .... denso iridium power ITV 20 to spravily ... auto jede jede a jede ... motorcraft je len pre fajnsmekrov Confused Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: st září 05, 2012 9:36 am    Předmět: Citovat

Motorcrafty mi v Autokelly nabízeli za 109,- kus... A to mi přišlo docela podezřelé když tu každý píše že za motorcrafty dával 250kč a víc... Za tyto Iridia jsem dával 900 za 4kusy. zrovna je jdu implantovat do motoru... takže pokud bude něco špatně, alespoň mám stvrzenku na záruku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
faust54
Puma God
Puma God


Registrace: 28.10. 2008
Příspěvky: 1350

PříspěvekZaslal: st září 05, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

No, Motorcraft platinum co tam ma byt stoji 200kc (250kc uz je hodne)..., taky je umim sehnat za 109kc... Pokud vezmem kvalitu svicek do Pumy, tak nejlepe se zdaji ty Densa Iridium Power ITV 16, Motorcraft Platinum a pak az ostatni...

Co mam osobn zkusenosti, tak me Brisk fakt nevyhovuje..., vydrz svicky cca 10tis.km a nebo z nejakeho jineho duvodu nefugovala....

Cena 900, tak to bych za ne nedal ani kdyby me nutili..., Denso sezenes od 1100kc

_________________
Ford Fiesta ST180 red r.2015
VW Golf MKIII Cabrio GTI 8v blue r.93

Ford Puma 1.7 r.99 silwer - EX (crash)
Ford Puma 1.7 r.01 silwer - EX

http://www.youtube.com/watch?v=wzVuQiwFwFA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 10:09 am    Předmět: Citovat

Tak během včerejška a dnešního dopoledne se událo dosti divných věcí Laughing včera jsem tam ty svíce nandal v pohodě... na dvoře jsem to zkušebně nastartoval a nádhera, krásně tichej zvuk... no předla jako micina. Tak jsem v jednu vyrazil do práce a první co mě zaskočilo byl zvíšený výkon (Asi jsem jen zaujatej ale opravdu mi příjde že reakce na plyn a výkon je lepší Laughing ) no ale při zastávce na benzínce mě zaskočil kolísavý volnoběh (Při zkušebním startu to nekolísalo) tak jsem si řekl že si to třeba sedne. Jel jsem dál cca 20km do práce ostřejší jízdou kdy puma šla až nějak moc lehce do otáček Shocked ale po přijetí do práce zase kolísal volnoběh. Tak mě to docela štvalo a dnes ráno jsem se rozhodl že svíčky nejspíš vrátím a vyměním za motorcrafty... vtom mi ale Známý automechanik poradil ať zkusím změřit kabely, že to může bejt jima. Tak jsem změřil první a ten měl 6.5 KiloOhmu Shocked Automechanik mi řekl že u pum má bejt Maximálně 3 kOhmy ... Takže místo vrácení peněz jsem obědnal nový kabely od BOSHe... Laughing Snad to vyřeší problémy s kolísavým volnoběhem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xseries60
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.8. 2010
Příspěvky: 382
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 11:47 am    Předmět: Citovat

6,5 kohm je úplně normální hodnota a budou jí mít i nový Bosch tedy kabel od 1. válce (mám je, tak to mám ověřeno). To, že ti kolísá volnoběh je způsobeno tím, že motor není na nové svíčky zvyklý (adaptace) nebo další problémy v podobě špinavé váhy, špatné lambdy nebo znečištěné škrtící klapce.

Odpoj baterku nejlépe na celý den, připoj a jdi projet normálním způsobem auto....

To že jse teď Puma lépe do otáček a má vyšší výkon svědčí o tom, že byly původní svíčky už dost kaput...

edit: (špatné kabely to také nevylučuje, ale není to jen o odporu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu ICQ
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: pá září 07, 2012 11:57 am    Předmět: Citovat

Od této chvíle budu dávat na všechny rady prameníc jen a jen z tohoto fóra... Protože pan "Mistr" Mechanik je podle mě uplný hovado co vidělo Pumu jen na Plakátě... Kabely samozřejmě nepomohli odpor BOSHe 6.90kOhm ale naštěstí byli o 7cm delší tak jsem je vyreklamoval na délku a peníze mi vrátili. Ty Brisky jsem vytáhnul dal tam původní starý svíčky a motor na volnoběh nekodrcá a nelapá po dechu. Zítra jee odnesu a pujdou taky na vrácení peněz, nehodlám platit za něco co neplní funkci danou výrobcem....Jak tu už někdo psal... DENZO , MOTORCRAFT a pak zbytek... Obědnal jsem si v Autokelly Motorcrafty přímo od Fordu za 109kč/ks a příště do toho auta budu určitě dávat něco co tam nemá co dělat Confused ... Doufám že ty Nový Motorcrafty to napravěj a bude pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stanley
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 20.7. 2012
Příspěvky: 86
Bydliště: Mimoň

PříspěvekZaslal: po září 10, 2012 4:05 pm    Předmět: Citovat

Jen dodám že Motorcrafty To vyřešili Smile a 109kč/ks je krásná cena... teď jen záleří kolik vydržej Smile Všem děkuji za cenné rady a nápady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kap
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.11. 2011
Příspěvky: 190
Bydliště: Olomouc city a okolí

PříspěvekZaslal: st říjen 10, 2012 8:26 pm    Předmět: Citovat

jakže kolik vydrží ?? máš daný km proběh , ten by měly vydržet a ještě s bohatou rezervou, no a pak dodáš nové Cool
_________________
F puma 1.4 zetec r.v.98 a F puma 1.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund