Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Áčka mi vezmou PUMKU zpět :D
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Áčka mi vezmou PUMKU zpět :D Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2012 9:44 am    Předmět: Citovat

janicka napsal:
to bakan:Pumu jsem kupovala pred skoro 5ti rokama....a v tu dobu byla cena 140tis normalni-v dnesni dobe, pokud te nedotuji rodice hned po skole a chces si neco poridit, tak to bez pujcky nejde-a tam proste preplatis...
To máš pravdu ale stále žiješ u rodičů že????a jestli tomu tak je tak tě dotují jiným způsobem(nemusíš se starat o nájem,jídlo,praní, zaplecení veškerých poplatků spojených s nájmem a užíváním bytu atd.) a ty si platíš pouze to auto.Ale když je už někdo sám což znamená má bydlení a muse se starat o věci spojené s bydlením atd. tak si vzít půjčku na auto je docela rizikový. Confused Ale to je věc každýho.já už tohle mam za sebou tak vím oč tu běží a na auto bych si nikdy ůvěr už nevzal ani jiný uvěr.Pokud si na to neušetřim tak to klidně oželim a počkam si Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
WaynE
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 22.2. 2011
Příspěvky: 466

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2012 10:04 am    Předmět: Citovat

Najvyhodnejsia pozicka je od rodicov ... tych 20 tis. ( na pumu) splatis hned a nepreplatis Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2012 10:50 am    Předmět: Citovat

no-je videt, ze me neznas Very Happy ziju s pritelem-mame dve pumy, platime mesicne dost za najem, nijak zvlast se neomezujeme-clovek se musi otacet, kdyz neco chce....a ted se podrz-my jsme takovy blazni, ze pujdem i do hypoteky-to je sila, co? Cool Cool Cool
_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2012 4:22 pm    Předmět: Citovat

Klidně běž já ji mam taky ale uplně jednoduchá věc kterou žádný mladý nepochopí.Dokud je člověk zdravý a má práci tak je vše OK.Stačí aby jedno kiksnulo a problém je na světe.Jenže tohle mladý neřešej myslet na zadní kolečka to přichází léty.Ale přesně vím co si řekneš když si tohle přečteš.Však jsem ještě mladá.Neboj to jsem byl taky Very Happy a pak člověk příjde na to že jsou uplně jiný priority než se honit za penězma Confused Confused Confused On na to každý příjde sám.A nemáte děti a pak ty priority přehodnotíš znova Surprised Surprised jinak jen si užívej hoň se za penězma,vem si hypotéku.Jednoduchá odpověď:Každý strůjce svého štěstí.

mod. edit: Necituj posledny prispevok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2012 10:50 pm    Předmět: Citovat

No ono, někdo prostě potřebuje lekci, to nemyslím ve zlém, ale udělat při nákupu auta tolik chyb...

Mimochodem já kupoval svojí Pumu taky v Áčkách, před třemi lety, za méně než ty teď. Auto přivezli, dali slevu, vše proběhlo OK...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oche
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.1. 2011
Příspěvky: 114

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2012 10:52 pm    Předmět: Citovat

no já taky kupoval auto na rychlo. Sice ne z bazaru, ale kdybych kupoval nový tak už bych věděl na co si dát pozor. S tou mojí pumkou už snad jen dojezdím 1-3 roky a můžu jí dát na díly Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 4:10 pm    Předmět: Citovat

Já si Pumu nechal před šesti lety dovést z Německa, vzal jsem si na ní úvěr na tři roky(180.000 a zaplatil jsem se vším všudy 213.000) a nemůžu si stěžovat.

Pokud jde o Ačka, tak jsou známá tím, že ojebávají vše co jde a na prvním místě je dostat z lidí co nejvíc a o nic víc se nestarat. Ti zaměstnanci musí být snad bezpáteřní svině, když se k tomuhle upíší.

Jinak mi bylo doporučeno, že prý nejlepší je v téhle době si vzít úvěr v bance Zuno, ale mají dost tvrdé podmínky. Ale zase nejnižší úrok a žádné poplatky, takže úrok=RPSN...

Jinak třeba zrovna ta hypotéka záleží na každém. Vezmi si situaci, že chceš bydlet, založit rodinu a žít. Máte oba práci.
A teď máš dvě možnosti:
1. VEZMEŠ SI HYPOTÉKU, budeš platit 12.000+poplatky a ostatní náklady na bydlení a když přijdeš o práci a neseženeš jinou, tak máš smůlu, byt Ti seberou, jdeš na ulici a možná ještě budeš mít nějaký dluh. A když o práci nepřijdeš, tak budeš dvacet(třicet) let splácet a pak to bude tvoje, budeš platit jen ty poplatky a ostatní náklady a jednou po Tobě děti/vnoučata zdědí byt/barák a nebudou muset řešit to, co Ty, budou to mít jednodušší.
2.PŮJDEŠ DO PODNÁJMU, budeš platit 12.000+poplatky. Přijdeš o práci, nenajdeš novou, oni Tě vystěhují jako neplatiče a budeš na ulici a budeš něco málo dlužit, jelikož budeš třeba bydlet o dva měsíce déle. A nebudeš mít nic. Pokud o práci nepřijdeš, tak budeš dvacet(třicet) let platit a pak budeš platit dál a až umřeš, tak po tobě potomci zdědí h***o. Ale to má zase výhodu, jelikož někdo jiný, si vzal hypotéku, koupil byt/barák, pronajal Ti ho, Ty jsi mu platil dvacet let hypotéku a pak jsi mu platil důchod, popřípadě spoření,... A po něm potomci zdědí byt, on nebude muset jako stařík sedět a čumět do zdi a vzpomínat, jak se kdysi lidi měli, že dostávali důchody a mohli jednou dvakrát za rok jet na dovolenou někam do kempu třetí cenové Very Happy A pak se otočí na druhý bok a řekne si, tak v Chorvatsku mě to už nebaví, příští měsíc pojedu do Španělska...
Samozřejmě je to trochu s nadsázkou, ale myšlenku to snad vystihlo Very Happy

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 4:25 pm    Předmět: Citovat

No a ty si myslíš že se dožiješ důchodu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy taky s nadsázkou

mod. edit: Necituj predchadzajuci prispevok !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 8:10 pm    Předmět: Citovat

to macany Super ...moje rec-je to jedno, ale jednou budes neco mit...Wink
to bakan: duchodu se treba dozijeme-pokud na macanyho v praci nespadne vrtulnik a na me treba paleta s radiatorama....

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2012 8:34 pm    Předmět: Citovat

Jo jo milánci jen si to vyzkoušejte Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy roky poběží a názor se změní.Mít barák to je bezedná pokladnička a spousta starostí.Ale jen ať si to každý zkusí a přeju hodně štěstí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 8:38 am    Předmět: Citovat

dat na tvoje rady, tak chodi trictvrte lidi pesky a bydli pod mostem Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

Víš holka až Ti bude co mě a vychováš nějaký děti tak si o tom spolu klidně můžeme popovídat Very Happy Very Happy Very Happy PS: když dají na vaše rady brát si půjčky tak se budou exekutoři a banky mít jako prasata v žitě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

Já jsem osobně už taky proti půjčkám, ale když musíš, tak musíš.
Nedovedu si třeba představit, že bych byl bez auta. To bych třeba na chatu musel jezdit Busem a podle toho, co vše s sebou vozím, buď bych musel půl věcí nechat doma a tam sedět na zadku a maximálně zajít večer do hospody, nebo si vše nakoupit dvojmo což se docela taky prodraží, nebo zaplnit autobusu půl kufru, ale zase kdo mě odveze ty věci na autobusák?!
Přecijen Pumu naložím komplet. Pak když jedu na služebku, tak to abych vyrazil v neděli ráno, abych tam v pondělí byl na sedmou. Ono se to nezdá, ale autem mě to vyjde na polovinu peněz a na třetinu času...

A hypotéce v téhle době se neubráníš, pokud chceš jednou něco mít, odkud Tě nikdo nevyhodí až nebudou důchody a ty v pětasedmdesáti budeš vyhozen z práce. Je to risk, ale co naděláš.

A jak píše Janička, řídit se tvým názorem, tak nemám kde bydlet, čím jezdit,...

A pokud jde o řeči, jako až dokážeš co já, atd... tak zatím sem se s takovými keci setkal jen u lidí, když to řeknu slušně, kteří si dost vymýšleli, nebo jim vše spadlo do klína. Rodiče jim dali do začátku byt/barák, koupili jim auto, sponzorovali je... Ale holt my "chudí" máme tu smůlu, že si musíme nějak poradit sami. A nedávno jsem byl s holkou, která říkala to samé jako Ty: Až Ti bude jako mě, až vychováš vlastní děti,... tak změníš názor a budeš mluvit jinak... Nakonec sama uznala, že se drobet zmýlila, že o věku to není, ani o tom, kolik dětí kdo vychoval,... U každého to je jinak, záleží v jaké společnosti se pohybuješ, z jaké rodiny pocházíš,...
Doufám, že si to nevezmeš nějak osobně, nebo špatně, ale já jsem na tohle alergický, když se někdo vytahuje, jak je starší, zkušenější,... znám i kluka, co byl o deset let starší jak já a tvrdil mi to a teď je z něho alkoholik, rozvedený, děti ho nechtějí vidět,... a to vypadal tak nadějně...

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 4:19 pm    Předmět: Citovat

No na to abych dojel někam na chalupu nebo na nákup nepotřebuju auto za 100tis klidně mě odslouží auto i za 15tis. Confused Confused Confused to jsou jen výmluvy.Trošku se zamysli o té hypotéce"pokud chceš jednou něco mít, odkud Tě nikdo nevyhodí"a když na tu hypotéku nebudeš mít tak co??????myslíš že ji za tebe někdo zaplatí?????Nebo když budeš dlouhodobě nemocnej taky ji za tebe někdo zaplatí??????Když se nad tímhle trošku člověk zamyslí tak si strká hlavu sám do oprátky.No řídit se vašim názorem tak je víc a víc lidí zadlužených a jen mají samé problémy.Ono to výchází nejenom z prostředí ale taky ze zkušeností.Napíšu ti to asi takhle.Jsem obyčejnej montér vodovodů nikdy mě nikdo nic nedal na vše jsem si musel vidělat sám.Když jsem byl ve vašich letech dělal jsem stejné chyby jako vy teď bral jsem si půjčky.Dokud jsem byl zdravý bylo vše v pohodě........No a bum bác šly mě plotýnky do háje a musel jsem na operaci a bum byl jsem najednou na nemocenský a na 1rok na invalidním důchodě.A v ten moment byl průser kde brát peníze na splátky a už se v tom kruhu motáš.
Takže když ti řeknu že jsem 7let neviděl ani korunu ze své výplaty a žily jsme z výplaty ženy (neboj neměla 20tis) tak mě můžeš vykládat.Já jsem zase alergický na tyhle názory dokud si to někdo neprožije tak neví o čem to je.Neber si to osobně ale to že budeš rozvedený a nebo alkoholik se může stát každýmu je to jen o každým jak se stím popere.Takže závěrem napíšu asi toto:Ať si každý vezme nebo udělá to co považuje za správné ale pak až se dostane do srabu tak nadává jen jen sobě.Jak si kdo ustele tak si i lehne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Macany
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 13.7. 2006
Příspěvky: 804
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 6:28 pm    Předmět: Citovat

s tím souhlasím. Jak si kdo ustele, tak si i lehne.
Do podnájmu můžeš jít vždy. Ale je tu stále to, že 20 let budeš pracovat a platit hypotéku a pak to bude tvoje. Šance, že skončíš v invalidním důchodu je kolik? 1:10.000, 1:100.000?! nevím, typuju. Ale ten zbytek lidí tu hypotéku doplatí a pak neplatí žádný nájem, kdežto Ty v podnájmu platíš stále. Bohužel žijeme v době, kdy peníze jsou důležité. A když na stará kolena se na Tebe s Kalouskovýma reformama na snížení rozpočtu (což se mu nějak nepovedlo, páč se zase zvýšil, nebo aspoň co říkali posledně ve zprávách, co jsem viděl) stát vysere, tak jak dáš dokupy třeba 10.000 na bydlení? To budeš do smrti pracovat a pracovat a pracovat? Myslím, že jestli jsi v invalidním důchodu, tak na tom s penězma dvakrát dobře nejsi. a teď si představ, že bys měl vlastní bydlení a nemusel platit žádný nájem. jen energie a opravy. kolik by Ti zbylo z výplaty...
A Když si bereš hypotéku, tak tam máš pojištění proti takovým věcem, jako jsou zdravotní problémy, ztráta zaměstnání,... jen si člověk musí zjistit jak to pojištění využít. Za některé problémy, nebo smrt se hypotéka doplatí, jiné problémy Ti zase zaplatí nějakou část,...
Mám známou a ta po 15ti letech placení hypotéky(ve 36letech) přišla o práci ze zdravotních důvodů(není teda v invalidním důchodu, nechtěli jí to uznat) a byla na soc dávkách, tak to přefinancovali tak, aby to utáhla. Ano, platí polovinu a má to ještě na cca 10let, místo na 5, ale to je riziko. její manžel zrovna dvakrát hodně nevydělává, oni v Penny platí docela málo... Tak holt žijí z jednoho platu tři a ze soc dávek platí hypotéku, ale za cca 3 roky to už bude jejich. A budou mít životní náklady o cca 6.000 nižší.
Možná se mýlím, ale ať hledám rozumňější variantu kde hledám, tak stále mi vychází, že platit 20let 10.000 hypotéku je stále lepší, než platit někomu do smrti za to samé 10.000 nájem.

_________________
______________________________________________
navod na FTP: http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42121#42121
Fotky:
4. ford puma sraz komlet od vsech: http://picasaweb.google.com/4fordpumasraz
Mimonske valky XIII: http://picasaweb.google.com/macisek/MimonXIII
Motokary: http://picasaweb.google.com/macisek/Motokary
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.09 sekund