Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Palubní počítače info
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Palubní počítače info Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 9:00 pm    Předmět: Citovat

nicus:fakt pěkně udělaný.Koukal jsem že tam máš plazmy.Jaky je to v noci nepraží náhodou do očí???ja že my tam máme 2dinovku a ta i když je ztlumená tak to občas vadí.Hele nicus vypadá to že to nervově neudělam.Nejsem na takový piplačky.Co myslíš byl bys tak hodnej udělal by jsi mě 1krabičku na displej Surprised Surprised Surprised Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 1:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi...
Tak jak to vypadá s palubáky? Wintel jich vypustil dost, a zatím to vypadá že to má namontovaný jen nicus Smile

Já vim, je to práce, a času je málo... Wink Ale já jsem se konečně odhodlal k montáži Smile Objednával jsem pouze tišťák a procesor, tak s tím mám o něco víc práce.. Ale dneska jsem to dodělal a ke své radosti, úspěšně... Hned na první pokus se to povedlo zapnout a takhle to vypadá:







Namontovat to do auta snad zvládnu. Ale teď už to nestíhám, takže to půjdu vyzkoušet o víkendu. Čelní panel bych se pokusil udělat přímo z těch hodin, který bych tím sice zníčil, ale už stejně nebudou potřeba. Ale uvidím jak to půjde. Tak jen hurá na to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 2:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Myslíš že to má jen nicus???Tak se mě koukni do profilu už to tam máme od ledna Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nicus
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Ústí nad Labem a někdy Třebenice

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 7:12 pm    Předmět: Citovat

Máte to pěkné Super Já jsem se rozhodl jít trochu složitější cestou, protože do auta už nedávám žádnou výbavu, která by nešla vyndat. Až se jednou bude auto prodávat, tak to nikdo nikdy nezaplatí a je lepší vše prodávat zvlášť a tak mám hodiny stále celé u ostatních věcí. Jinak s kšandou od PC dobrej nápad - já to udělal z konektorů LPT (display) a COM (napájení a tlačítka)ze starého PC. Kabely jsou velice měkké a ohebné, stíněné a mají větší průřez, což asi zase takový výhoda není. Kabel 50cm, aby se to dalo dobře nainstalovat kamkoli v autě, protože okolo radia moc místa nemám. Na stabilizátoru chlazení, vše v krabičce, dá se snadno odpojit...Je to bezva věc mít PP Smile
_________________
Skype: nicus11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 7:29 pm    Předmět: Citovat

Hele není problém ty hodiny koupit v Polsku z vraku za pár korun teda zlotých a tohle vytáhnout ale na to prdim to bych musel tahat všechno a nakonec by v garáži byla hromada dílů a jen bych čekal jestli se to prodá.To tam radši všechno necham a buď by to někdo koupil komplet nebo ne.Ať si klidně jde koupit nějakou vykopávku do bazaru kde mu ji vychválí do nebes.A pak budou dva šťastný ale určitě víc bazar Very Happy jinak tu krabičku co jsi dělal ta byla fakt pěkná ale nějak jsem se zabral myšlenkou hodin že jsem je kuchnul a nebylo cesty zpět. Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2011 9:53 pm    Předmět: Citovat

Bakan: Taky to udělám z hodin... líbí se mi ta indikační dioda a rád bych využil ty dvě tlačítka na ovládání pp... Koukám jak jsi to vyřešil, vypadá to docela dobře, akorát bych určitě použil matovou barvu... A můžu se zeptat proč jsi to stranově otočil ten panel z hodin?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 2:50 pm    Předmět: Citovat

Hele, mám problém.

Dneska jsem šel do auta palubák připojit, ale nenašel jsem řídící jednotku.
Nebo teda nejspíš tam je, ale je na ní nedobytnej kryt. Nebo možná neni nedobytnej, ale jak ho mám sundat??? Very Happy

Máte ho tam vůbec? Takhle to vypadá:





Co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 4:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Jinak ještě k těm čudlíkum obráceně.Já to udělal jak jsem si myslel že má bejt displej ale bohužel jsem si ho otočil no a pak bylo už pozdě.Čudlíky jsem použil ze starýho autorádia myslím ty který nejsou vidět.Jinak k řídící jednotce se dostaneš jen s vrtačkou odvrtej ty dva nýty a sundáš ten deklík a tam je jednotka a ta je taky přišroubovaná.No a až to budeš dávat zpět tak to přiděláš samořezkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: po březen 28, 2011 9:46 am    Předmět: Citovat

Jo, díky za radu. Dostanu se k tomu zase až o víkendu, ale zatím jsem si už vyndal přístrojovej štít a připravil hodiny na ten čelní panel. Myslím že to bude vypadat skvěle, nechal jsem tam ty čudlíky a displej se snažil dát co nejblíže dopředu. Štěrbinu z hodin jsem protáhl pájkou do stran. Teď příde broušení pilníkem, papírem a potom pájení plastů, lepení, kytování a nakonec matný lak.

Ty tlačítka jsem vymyslel tak, že přímo na tu dps displeje nalepím lepidlem dva mikrospínače, na které dosedají ty původní plastová tlačítka od hodin. Pasuje to přesně a je to elegantní řešení Smile

No už aby to bylo, potom dám fotky

A co vy ostatní, začal už pracovat na palubáku někdo jiný než nicus a Bakan?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jonage
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 23.2. 2010
Příspěvky: 212
Bydliště: Jablonec nad Nisou, Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 7:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.

Opět aktualizuju podle mého postupu...
Info především pro ty, kteří počítač mají doma ale ještě ho nemají v autě.

Počítač už mám v autě a funguje, ale narazil jsem na pár úskalí:

1. Napojení na řídící jednotku...
když jsem odhrnul tapecírunk, zjistil jsem že řj je schovaná v plechový bedně, kde je potřeba odvrtat dva nýty... s trochou úsilí to jde a konektor je na očích. Tam stačí jen najít potřebné dráty a připojit k nim dráty k palubáku. Já jsem použil rychlosvorky, ale pozor ve vlhku na oxidování, budu to muset hlídat. Na palivo je to drát 95 a na rychost 58. Vývody jsou na konektoru dobře očíslované.

2. kam dát samotnou elektroniku palubáku, a do čeho...
To jsem vyřešil plastovou krabičkou, kterou jsem si vyrobil z obalu na dvojDVD, z toho vysokého. Tam se všechno bez problému vešlo.

3. Ovládací tlačítka...
Já jsem chtěl zachovat ty z původních hodin a vyřešil jsem to myslím elegantně: po straně displeje, na jeho tišťáku je ještě kousek místa.. Na to jsem přilepil dva mikrospínače, a původní tlačítka dosedají na ně. vedení k tlačítkům jsem vyřešil přes stejný IDE kabel, jako pro displej.

4. Připojení napájení...
Přívod napětí 12V, země a 12V z klíčku jsem udělal z původního konektoru hodin(viz. foto). Pro to jsem vytvořil konektor z "pinů", jen zacvaknu a je to Smile

5. Tvorba čelního panelu...
To jejhorší a nejpracnější, bezpochyby. Dá to hodně práce když chcete aby to slušně vypadalo. Dá se to udělat z původních hodin s trochou šikovnosti a trpělivosti... Ještě to nemám hotové, ale jde vlastně o to protáhnout tu štěrbinu na displej do stran(páječkou), vymodelování nových vnitřních stěn z plastu, zakytování, vybroušení a nalakování.

Tady jsou k tomu všemu fotky.. Z auta dodám až to bude final...

Takto vypadá krabička na elektroniku palubáku, která je rozhodně potřeba, aby nedošlo k nějakému zkratu či poškození. Přidělal jsem jí na vedení ventilace.


Tohle je koonektor od hodin. Nahoře, tuším pin3 je zem(vede k tomu černý kabel), vedle pin6 je 12V(červený), a pin 1 je klíček...


Aretace displeje k čelnímu panelu...


Detail vedení k tlačítkům - jsou to ty spodní 3 piny, zapadnou do IDE konektoru, abych k nim nemusel vést další kabely.


Vytvořil jsem si konektor pro napojení na původní konektor z hodin.


Čelní panel ještě není hotov, chybí vnitřní boční stěny, broušení, finalizace a lak.


Čelní panel ještě není hotov, chybí vnitřní boční stěny, broušení, finalizace a lak.


Co na to říkáte? Nějaký pokrok u vás? Někdo s tím pohnul? Pochlubte se... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Wintel
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 143
Bydliště: Karlovy Vary - Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 24, 2011 7:42 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že makáte jako blázen a objevují se velmi zdařilé kousky zapojení Smile. A protože mě ještě nikdo nekontaktoval, že by mu to nějak nechodilo, tak Vám to snad i funguje. Mám radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Offtopic Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund