Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - AKCELERACE
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
AKCELERACE
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jackal
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.11. 2006
Příspěvky: 245
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:00 am    Předmět: AKCELERACE Citovat

Mám problém s akcelerací svého mazlika,pomáhá mi to řešit Elton ale každý nápad je vítán.Při startu je to auto na jedničku jak škoda 105,první záběr dobrej ale po vteřince přijde útlum a má tendenci stagnovat při 3 tisících a už všem koukam na záda.Teprve dvojka táhne jak má a jde ji to opravdu dobře.Má někdo zkušenost co s tím?
_________________
Jackal - game ower
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rem
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 5.10. 2006
Příspěvky: 89
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 9:16 am    Předmět: Citovat

Ja jel vcera z Litomysle do Brna a pumicka me pekne zradila na te rovince co je mezi Litomysli a Svitavama (kdo zna ten zna.. Proste nova siroka silnice, rovina, da se tam jet bezpecne 160kou), mel sem tam petku, jel sem 120kou, otacky taky kolem tech 3000, pedal na podlaze a vic ani tuk :( Stalo se mi to poprvy. Normalne nema problem tahnout az na nejakych 160km/h 170, ale vcera proste nic... Celou dobu az do svitav 120. Kdyz jsem to na ctyrku vytahnul na 130 a zaradil petku tak to zas spadlo zpet na 120.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger ICQ
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:46 pm    Předmět: Re: AKCELERACE Citovat

Daniel Repš napsal:
Mám problém s akcelerací svého mazlika,pomáhá mi to řešit Elton ale každý nápad je vítán.Při startu je to auto na jedničku jak škoda 105,první záběr dobrej ale po vteřince přijde útlum a má tendenci stagnovat při 3 tisících a už všem koukam na záda.Teprve dvojka táhne jak má a jde ji to opravdu dobře.Má někdo zkušenost co s tím?


myslim si ze by to mohl byt problem s ASR, v manualu pisou ze funguje do 50km/h ale me se zda ze jde proste jen na jednicku. Nevydava to u toho takovy chrastivy zvuky?? Me treba pri prvnim rozjezdu po nastartovani pri razeni dvojky vzdycky zachrasti ASR (podobnej zvuk jak kdybych zachytil spodkem o zem)


Rem napsal:
Ja jel vcera z Litomysle do Brna a pumicka me pekne zradila na te rovince co je mezi Litomysli a Svitavama (kdo zna ten zna.. Proste nova siroka silnice, rovina, da se tam jet bezpecne 160kou), mel sem tam petku, jel sem 120kou, otacky taky kolem tech 3000, pedal na podlaze a vic ani tuk Sad Stalo se mi to poprvy. Normalne nema problem tahnout az na nejakych 160km/h 170, ale vcera proste nic... Celou dobu az do svitav 120. Kdyz jsem to na ctyrku vytahnul na 130 a zaradil petku tak to zas spadlo zpet na 120.


mama kdysi mela Astru 2,0DTi a ta to delala taky a nakonec prisli v servisu na to ze se zadrhavala nejaka startovaci privera pro zviseni tlaku.. Tvrdili ze se tim dost nici motor.. Stat se to me zastavim a zkusim "restartovat" motor.. Ta Astra byla diesel nevim jestli maj benziny neco podobnyho..

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 12:55 pm    Předmět: Citovat

Stalo se mi taky jednou ze mi Puma nechtela tahnout.. Mel jsem v ty dobe spatnou Lambda sondu a pri zaply klime to nechtelo jet.. az ve 3tis se to vzdycky probralo..
_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jmario
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 135
Bydliště: SR Nitra-Nove Zamky-Surany

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:09 pm    Předmět: Re: AKCELERACE Citovat

Daniel Repš napsal:
Mám problém s akcelerací svého mazlika,pomáhá mi to řešit Elton ale každý nápad je vítán.Při startu je to auto na jedničku jak škoda 105,první záběr dobrej ale po vteřince přijde útlum a má tendenci stagnovat při 3 tisících a už všem koukam na záda.Teprve dvojka táhne jak má a jde ji to opravdu dobře.Má někdo zkušenost co s tím?


robi to aj ked sa rozbiehas s vysimi otackami nad 3tis?

_________________
SKYPE me! jmario666
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 2:18 pm    Předmět: Citovat

To Daniel Repš: Nějaké další příznaky ? Volnoběh drží, hřeje se, voda v oleji, olej ve vodě, rozvody ti v nedávné době dělali ?
_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Jackal
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.11. 2006
Příspěvky: 245
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 11:28 pm    Předmět: Citovat

Všechno se zdá být v naprostém pořádku,motor se nehřeje,otáčky drží(teda po instalaci výfuku jemně kolísá),a nic tam nedrhne ani nedrnčí.Zkoušel sem rozjezd na sprintu několika způsoby,motor na omezovač,motor vytočenej na 3 tisíce,rozjezd skoro z volnoběhu atd.Stále se opakoval ten útlum výkonu kolem 3 tisíc.Paradoxem je fakt že můj nejlepší čas na 400 metrů byl za mokra , s protáčejícímy koly na mokru se to rozjede nejlépe.
_________________
Jackal - game ower
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Matěj
Puma God
Puma God


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 1093

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 9:42 am    Předmět: Citovat

A protiprokluz mas odpojenej?? Jestli ne, tak kdyz ti dovoli na mokru protacet kola tak asi neni v poradku.. Nedivil bych se kdyby ti obcas omezoval vykon na tu 1cku.. I pri rozjezdu z vysokych otacek na mokru mi motor netahne dokud kola neprestanou hrabat.. Jako kdybych pustil plyn..

A jak u tebe probiha rozjezd? netahne porad stejne nezavysle na otackach, das dvojku a uz to jede jo??

Jak ten protiprokluz funguje? tam jsou nejaky cidla co snimaj protoceni kol??

re: to admin - priste se polepsim...

_________________
Ford Puma 1,7 VCT 2006-2010


Naposledy upravil Matěj dne út prosinec 05, 2006 10:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jackal
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 20.11. 2006
Příspěvky: 245
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 8:37 pm    Předmět: Citovat

Prokluz nemam odpojenej ale funguje jen za sucha,docela divný ale je to tak.Když chci zahrabat na suchu tak to málem chcípne a na mokru nebo štěrku mam problem se rozjet.Byl sem u nás ve Fordu Bospor , kde majitelka taky jednu Pumičku má , a údajně je všechno v pořádku.Až pojedu do LSC na tu úpravu jednotky tak se mi tam na to podívaj.ASR to nejspíš bude ten problém , dá se někde manuálně odpojit?
_________________
Jackal - game ower
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Elton
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 6.3. 2006
Příspěvky: 973

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 9:35 pm    Předmět: Re: AKCELERACE Citovat

Daniel Repš napsal:
Mám problém s akcelerací svého mazlika,pomáhá mi to řešit Elton ale každý nápad je vítán.Při startu je to auto na jedničku jak škoda 105,první záběr dobrej ale po vteřince přijde útlum a má tendenci stagnovat při 3 tisících a už všem koukam na záda.Teprve dvojka táhne jak má a jde ji to opravdu dobře.Má někdo zkušenost co s tím?


tak u Dana je to už lepší.. vrátil do pumy původní airbox, spotřeba rapidně klesla a rozjezdy jsou lepší.. s největší pravděpodobností byl problém s nasáváním teplého vzduchu do sportovního filtru.. na jedničku se tomu nechtělo a na dvojku to bylo lepší, protože se do motorového prostoru dostal čerstvej luft..
z toho plyne ponaučení, že teplej vítr je dobrej na pláži a né do motoru.. Very Happy
a když už sportuvní filtr, tak to vykoumat tak, aby k němu šel jen studenej vzduch z venku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šotnik
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 1.3. 2006
Příspěvky: 426
Bydliště: Krkonoše, přechodně Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 11:10 pm    Předmět: Re: AKCELERACE Citovat

Elton napsal:
Daniel Repš napsal:
Mám problém s akcelerací svého mazlika,pomáhá mi to řešit Elton ale každý nápad je vítán.Při startu je to auto na jedničku jak škoda 105,první záběr dobrej ale po vteřince přijde útlum a má tendenci stagnovat při 3 tisících a už všem koukam na záda.Teprve dvojka táhne jak má a jde ji to opravdu dobře.Má někdo zkušenost co s tím?


tak u Dana je to už lepší.. vrátil do pumy původní airbox, spotřeba rapidně klesla a rozjezdy jsou lepší.. s největší pravděpodobností byl problém s nasáváním teplého vzduchu do sportovního filtru.. na jedničku se tomu nechtělo a na dvojku to bylo lepší, protože se do motorového prostoru dostal čerstvej luft..
z toho plyne ponaučení, že teplej vítr je dobrej na pláži a né do motoru.. Very Happy
a když už sportuvní filtr, tak to vykoumat tak, aby k němu šel jen studenej vzduch z venku..
Tak ti nevím, já mám taky filtr od Greenu a žádnej problém s tim nemám Cool
_________________
Má puma už vrní pod rukama někoho jiného.
Teď sedlám hondu civic 1,6 sport (model 2004).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund