Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Pro všechny co nemaji
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Pro všechny co nemaji
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrchmel
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 13.9. 2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 8:31 pm    Předmět: Pro všechny co nemaji Citovat

Tudle diskusi jsem založil,pro všechny,kteří prodali pumelenici a rádi zavitaji na tyto stránky.Zajimaly by mě (možna i ostatni členy)názory na tohle auto plusy a minusy.Byli jste spokojeni z vyběrem,nebo by jste s odstupem času vybrali jinač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubec
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 374
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:58 pm    Předmět: Citovat

jen sem hodim toto at je to po kupě:
Tak a je to tady. puma je prodaná. Za ty 3 roky a bezmála 25 000 tkm můžu asi říct, že puma už trochu znám.
Moje zkušenosti s ním mám asi takové:
Když sem jí koupil, jako své první auto, tak sem z ní byl naprosto nadšený. po pár set km začala prokluzovat spojka a vytekl tlumič na předku, to a výměna kotoučů byly za 3 roky jediné servisní zásahy co byly potřeba. Nepočítam do toho výmenu oleje a fitrů. Pumička má naprosto uzasny jizdní vlastnosti a nikdy me neprestane bavit srazek hrebinek vsem tem ridicum co si mysli ze je to nejaky slaby prditko a chteji zavodit. Nikdy nezapomenu výraz kluka s BMW 318i (E36 myslim) co si myslel ze kdyz na to slapne, tak mi ujede kdyz sem jel za nim a videl ty tunnig nalepky, tak sem se na nej prilepil a nenechal se dlouho provokovat, okamzite vyhodil blink a vjel do leveho pruhu, já samozrejme za nim a kdyz ve 140 zjistil ze jsem porad metr za jeho zadkem tak uhnul. Kdyz sem ho mijel tak mel vyraz jako veverka z doby ledovy chudak nechapal.
Ale aby to nebylo jen sladky povidani, Puma ma chyby a neni jich malo. Motor krasne tahne, ale clovek proste musi pocitat s tim ze kazdej clovek v aute je znat. Jednou sem jel v plnem obsazeni a od ty doby sem rekl e ne. To je moc a auto se svoji dynamikou priblizi sneku. Dalsi vec co cloveka obtezuje je pevne nastavenej cyklovac steracu. Mel sem asi smulu, ale za 3 roky se nehodil ani do jednoho deste! Co se tyce ventilace, tak je super, jak rychle zacne puma topit, ovsem s chlazenim je to horsi a ubytek vykonu je taky dosti znatelny (s tim se ale musi pocitat u kazde klimy). Problem ktery jsem mel se svoji pumou byla vlhkost v aute. kdyz v lete prselo, tak se zamzlzily vsechny okna a muselo se jet s klimou jinak to neslo. To se vyresilo dukladnou desinfekci cely ventilace nejakym sprejem, vymenou filtru a pak jeste takovou tou desinfekci co se necha strikat v interieru a zapne se vnitni okruh. Jinak se v prubehu vyskytly jen same drobnosti, ktere bud odeznely samy, nebo zabraly par minut.
Celkove si myslim ze je puma naprosto idealni prvni auto pro kohokoli, nauci cloveka ridit, nauciho ho respektu k autu a je malinka a vsude se vejde. Ale jak je asi videt, nikdy se ze me nestane ten co si chce pumu nechat celej zivot, auto je to dobry, ale jsou i lepsi a hlavne modernejsi, veci jako dodelavat palubni pocitac, rozsirovat ji, davat lepsi napravy, snazit se z motoru udelat raketu, to neni pro me, to ty prachy radsi investuju do novyho auta.
jinak diskuze k tomu a objasneni cyklovace je zde Very Happy
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4519

_________________
-=sokolovska-e1-CuB4=-
Ford Mondeo MkIII 2,0 TDci 96kw Liftback(2007)
Ex - Ford Mondeo MkIII 2,0 TDDi 85kw kombi(2002)
Ex - Ford Puma 1,7 92kW
nyní dělá radost přítelkyni člena R.o.u
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
saolin
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 145
Bydliště: okr. Kolín

PříspěvekZaslal: po leden 24, 2011 8:21 am    Předmět: Zkušenosti s Pumou Citovat

Já vlastním Pumku 1,7 1997 do r. 2005. Najel jsem s ní už přes 50 000 Km, takže si myslím, že jí znám dobře.

Výhody dle mé zkušenosti:

1) Motor

1,7 Zetec, byl ve své době jedním z nejlepších v této kategorii. I dnes má co nabídnout ( výkon, relativně nízká spotřeba - já jezdím průměrně za 7 l/100 Km ).

2) Jízdní vlastnosti

Co se týká jízdních vlastností, tak si myslím, že v kategorii malých aut se puma vyrovná těm nejlepším i dnes...

3) Vzhled

Vzhled je samozřejmě věcí vkusu, ale reakce na moje auto byly ve většině případů kladné.


A teď nějaké ty nevýhody:

1) Velikost

Samozřejmě jde o malé vozítko spíše pro jednoho, max. 2 pasažéry. S tím souvisí také méně místa na zadních sedadlech. Při plném obsazení klesá jízdní komfort a o sportovní jízdě v plně obsazené Pumě si nechte jen zdát..

2) Brzdy

Sám jsem se několikrát dostal do situace ve které jsem musel brzdit naplno a stejně to bylo málo... ( tady pomůžou nové díly nebo přestavba na kotoučové brzdy i vpředu ).

3) Koroze

Koroze je zhoubou všech aut a tak se ani Puma těmto problémům nevyhne...


Celkové shrnutí:

Za těch 5 let co s Pumou jezdím každý den si myslím, že je to velice povedené auto ale pouze pro určité použití. Pro mladého člověka, který chce zažít sportovnější jízdu je ideální. Rodině s dětmi ale samozřejmě už vystačí těžko. Pokud se na Pumu podíváme jako na stroj ( a dobu ve které vznikla ) tak si myslím, že je na vrcholu. Je škoda, že dnes za ní v autobazaru nabídnou skoro tolik co za Škodu Felicia ( inu kapitalismus asi ).

Bohužel s přibývajícím věkem člověk zjistí, že by potřeboval větší auto ( rodina atd. ) a bude muset změnit vůz. Jsem rád, že jsem zažil pěkné chvíle s Pumkou a je škoda, že podobná auta se už dnes nevyrábějí....

Doufám, že jsem tímto svým příspěvkem nikoho neurazil a budu rád za vaše názory na něj. Cool

_________________
Dámské oblečení
http://www.filimoda.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jjoe
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 3.6. 2007
Příspěvky: 510
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 1:17 pm    Předmět: puma Citovat

Ford Puma 1998, 1.4
cca 50 tis. km za 3 roky
Super jizda pro 2 lidi. Pokud nebudu vedet co s penezma a budu mit vetsi auto, mozna si Pumu nebo neco podobne koupim zas na santeni.
Nelituji koupu uzil jsem si s ni hodne zabavy hlavne s lidma z Puma klubu.

_________________
už bez Pumy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petrchmel
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 13.9. 2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 10:15 am    Předmět: Citovat

Musim řict,že kdybych nevěděl co s penězi,tak Pumu si už určitě nekoupim.Šest let sloužila dobře,ale už bych doni nešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nic.Nebude
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 8.6. 2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha (Chodov)

PříspěvekZaslal: po únor 28, 2011 10:50 pm    Předmět: Citovat

Půl roku bez pumy a furt vzpomínám. Ani ne tak po jízdních vlastnostech, motoru, nebo čemkoliv jiným, ale hlavně po Pumě. Byl to člen rodiny, kterého jsem oplakal když odcházel z domu a doteď lituji, že jsem si ji neschoval třeba na chalupu. Měl jsem BMW, které mi záviděli všichni kamarádi, ale jen s pumou jsem zažil že ke mě na benzínce chodily holky s "Jé, ty máš ale hezké autíčko!" To prostě s jiným vozem nezažijete. No a teď jsem dospěl a řekl jsem si že si koupim auto pro rodinu. Velkej kufr, spolehlivé TDi a v plné palbě. Je to super vůz a vše co potřebuji splňuje skvele, ale... stále se mi stýská...

Když shrnu co jsem napsal:
Dřív jsem měl Pumičku-teď mám jen auto.

_________________
Míň keců = víc spaní.

Bart Simpson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund