Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Zajímavý článek
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Zajímavý článek Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:58 pm    Předmět: Zajímavý článek Citovat

Kód:
http://www.autoweb.cz/jak-byt-lepsim-ridicem-kapitola-11-tuning-ktery-funguje/


Tak pod tohle bych se podepsal. Schválně, zkuste si to přečíst, doufám, že se najde někdo, kdo to taky podepíše Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:31 pm    Předmět: Citovat

No je na tom velkej kus pravdy, ale každý auto se dá hodnotně vylepšit rozumnýma úpravama. Přece jenom i fabrika hledí na to, aby vyráběla za co nejmíň peňez a na lecčems se snaží ušetřit... třeba na těch našich ubohych brzdach z fiesty...
_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:41 pm    Předmět: Citovat

..parádní článek......
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
redgoblin
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 2.10. 2006
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha (Nová Paka)

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 5:40 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem si přečetl a taky jsem si přečetl komentáře. Některé komentáře mají pravdu a velice dobře oponují. Článek je jen útok na "tunery" bez žádné informační hodnoty.
_________________
www.sportovniturnaje.cz
www.mazoretky-np.ic.cz
www.copyshop.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 6:48 pm    Předmět: Citovat

Puman: Hodnotně vylepšit? Pokud myslíš zhodnotit, tak je to přesně naopak zbastlený auta jsou nejlevnější, třeba ve Wheelers Dealers je nakupujou a dávaj do originálního stavu a ještě na tom vydělaj.

Problém je, že po českým tunerovi, už to auto nedá do kupy nikdo Sad .

Jinak se obávám, že za chvíli nepůjde koupit originální Pumu, stejně jako nejde téměř sehnat tuningem nezasažený Peugeot 205 Gti nebo Hondu CRX...

Mimochodem všimněte si, třeba na mobile.de, kolik za originální gétéíčko nebo céero majitelé chtějí. Třeba v budoucnu bude i originální Puma drahá sranda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

Jinak tuning po stránce vzhledu komentovat nebudu, každý má jiný vkus a někdo ho bohužel nemá vůbec...

Spíš mě tam zaujala věc, kterou kolem sebe vídám a to, že majitelé přijdou k ojetině a vlastně ani neví, jak podvozek fungoval dříve a nahradí ho sportovním, to samé brzdy.

Pak ještě velký omyl v podobě sportovních výfuků a filtrů, to se projeví úplně opačně, než by si majitel přál. Bez rozsáhlejšíh úprav motor nemá dostatečný odpor a výkon spíš ztratí. O tom, že je zvuk z takového výfuku lepší bych taky polemizoval...

Nejlepší je, koupit auto, se kterým je člověk spokojen a nemusí se pokoušet něco vylepšit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Beastie
Puma God
Puma God


Registrace: 16.9. 2007
Příspěvky: 1324

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 7:21 pm    Předmět: Citovat

Funkčný "tuning" áno napr. podvozok, brzdy, motor (značkové performance diely sa tiež ladia priamo na konkrétne auto - prave preto niesu lacne), tak prečo nezlepšiť stabilitu, nezmenšiť brzdnú dráhu a pod. Ale meniť design a lepiť na auto kilá laminátu, mi príde ako úplna hovadina.

Veľa ľudí to už pochopilo ...

A tiež som zástanca toho, že na cultové auto by sa nemalo "sahat", ale určite sa da vkusne a funkčne vylepšiť.

_________________
aktual. BMW E91 320i ///M
ex. Seat Leon topsport 1.9 ARL 110 kW, red
ex. Ford Focus RS Mk1, 176 kW / 331 Nm, build no.#2090
ex. Ford PUMA 1.7 Zetec - S VCT, 92 kW, Electric Orange
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 7:42 pm    Předmět: Citovat

"A tiež som zástanca toho, že na cultové auto by sa nemalo "sahat", ale určite sa da vkusne a funkčne vylepšiť."

Ale jo, tvoje a Johnikova Puma se mi líbí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

redgoblin napsal:
Taky jsem si přečetl a taky jsem si přečetl komentáře. Některé komentáře mají pravdu a velice dobře oponují. Článek je jen útok na "tunery" bez žádné informační hodnoty.
pod tohle se podepíšu Petr Lopez Soukup
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.


Naposledy upravil Lopez dne čt listopad 25, 2010 1:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
majsi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 10.12. 2009
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

Je tuning a tuning. Ak sa niekomu paci cez cele auto nejaky napis, zrkadlove skal vadu(v Kosiciach je take BMW), spojler sirsi ako auto a 4 koncovky od vyfuku tak proti tomu nic nemam. Sak kazdemu sa paci nieco ine. Ale ak sa rano zobudim nato ze sused prave nastartoval svojho 10 rocneho golfa s "vytunenym" motorom a koli dymu nevidim ani ci vonku svieti slnko tak to mi uz troska vadi.
Tiez mi coraz viac vadia tie "tuningove" svetla. Ludia tam daju uz pomaly cokolvek ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 1:46 am    Předmět: Citovat

Vajt: No to slovo HODNOTNĚ jsem myslel spíš tak, že to auto neztratí hodnotu než že jí nějak závratně získá. Je jasný, že pokud začnu rozšiřovat blatníky a laminátovat nový nárazníky, tak auto spíš znehodnotim.
Ale vážně si myslíš, že třeba billstein, koni nebo eibach neumí udělat dobrej odladěnej podvozek? Už jenom to, že je třeba různě stavitelnej je podle mě výhoda oproti sérii. Výrobce většinou takovýho nic neudělá, protože by to pro něj bylo výrobně dražší a tak naladí světlou výšku auta a tlumiče na nějakej kompromis.
Třeba normální octávka vs. octavia RS - stejný auta, ale RS je nižší a tvrdší.V obou verzich jezdí stejný pedesátiletý tatíci, tak mi řekni co je podle tebe správný nastavení podvozku pro oktávii? Výrobce se neptá a prostě ti to prodá, ale co když ti to nevyhovuje? Já bych se třeba kouk po nějakym jinym podvozku (vyšim, nižšim nebo pevnějšim apod.)...
Konec konců, takovýhle úpravy se vždycky daj velmi snadno zase vrátit na výchozí stav.
A jinak i výrobci občas dělaj přešlapy a výrobní vady. Třeba spojku do Land Rovera je vážně lepší pořídit třeba od Luku než originální LR.

_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

Tak za prvé si myslím, že kámen úrazu je pořídit si jako sportovní auto Oktávku Laughing , je celkem jedno jestli TDI nebo RS, sportovní auto to neni a ani chip s tím nic neudělá...

Dávat na Pumu cokoliv "lepšího" než sériové tlumiče, dnes tedy Sachs vidím jako nesmysl, nevěřím, že auto bude fungovat líp, pokud by majitel měl oba setupy, porovnal to na okruhu, okresce a udělal několik testů, tak mu budu věřit, že to lepší je, tohle ale samozřejmě nikdo neudělá...

Puma už jako sportovní auto nastavená je, uznávám, že brzdy se vylepšit dají, ale to je tak vše.

Pokud někomu nestačí, jak Puma jezdí, ať si pořídí něco výkonějšího a neexperimentuje metodou pokus omyl, to je můj názor...

...nikomu ho cpát nebudu, jen mě mrzí, že jezdí tolik zbastlených Pum, který jsou stokrát horší než originál ve všech směrech a majitel za to ještě dost zaplatil, to mi hlava nebere...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lopez
Puma God
Puma God


Registrace: 1.12. 2006
Příspěvky: 1079
Bydliště: Praha matka měst a nálad

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 1:55 pm    Předmět: Citovat

S fabriky je to nej Very Happy Very Happy Very Happy takže tuzing od základu že
Kód:
http://www.youtube.com/watch?v=e49TPk2AW5c&NR=1&feature=fvwp
tedy alespoň pro někoho Cool Cool Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Ford PUMA 1,4 16v 90hp panther blackMotordeath
Ford PUMA 1,7 16v 125hp Red Dragon provoz naE85 zatím bez problemu;)new informace E85 již ujel 10000!km a stále jezdí jen mezi 3-4 tis otáčkami je výkonnostní propad a při studeném startu je potřeba nechat motor cca 5min.ohřát jinak se dusí taky nejede víc jak 200km/h ale zrychlení z nuly je rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

Já jen chtěl říct, že žádný auto neni dokonalý a každý se dá vylepšit třeba v místech, kde výrobce šetřil a neztratí tim to auto cenu. Puma je celkem povedená, tak je těch míst pro zlepšení míň. Ale zrovna třeba brzdy nebo sedačky v kterych lítam jak hadrovej panák bych klidně vyměnil. Dělat to ale nebudu, protože puma už nemá takovou cenu, ale mít novější auto třeba kolem milionu, tak bych do něj klidně 50 tisíc na vylepšení vrazil, pokud bych to viděl jako přínos.
Kupovat si např. jiný auto kvůli tomu, že to co mam nemá centrál, je fakt divný. To ho radči "vytunim" a ten centrál tam dam.
Výrobce neni bůh, ale prodává auta jak Baťa cvičky, tak nemůže dělat každýmu sedadla na míru.
Puma neni žádnej veterán do kterýho bych dával techniku z jiný doby, aby to pak vypadalo jak neony na orloji.
I Mustang od Shelbyho z 60tych let je vlasně jen vyladěnej mustang a jako veterán tim cenu rozhodně neztrácí.
Tuning typu mega nárazníky ze starý pračky co nám zbyla po babi, se mi fakt hnusí, ale dobře upravený auto za PŘIMĚŘENÝ peníze může být podle mě lepší než originál.

Souhlasim s tebou, že je hodně zmršenych pum a taky mi to mrzí. To je ale daný tim, že puma je levný auto, který si kupujou školáci, co se o něj nestaraj a navrch se ho snažej "vylepšovat" pokud možno bez práce, co nejrychlejš a za co nejmíň i na úkor kvality. To je pak ten originál k nezaplacení. A narvat do pumy 150tisíc byť na kvalitní úpravy, je úlet na druhou stranu. To se radči kouknu po celkově lepší M3. Tak to asi i v tom článku bylo myšleno, ale bohužel to vyznělo tak jako že každá úprava je zlo.
PS: A že je octávka sportovní auto jsem vážně netvrdil. Smile

_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

Puman: S tím druhým odstavcem naprostej souhlas, to jsem se snažil říct...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Pokec a zábava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund