Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Koumáci na STK - halelůjáááá
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Koumáci na STK - halelůjáááá
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 12:12 am    Předmět: Koumáci na STK - halelůjáááá Citovat

Dneska jsem byl na STK. Všechno v pohodě až na to, že si všimli, že jako většina pum nemá ani ta moje třetí brzdový světlo. Klasifikovali to jako vážnou závadu a STK mi dali pouze na měsíc než závadu odstraním.
Argumentovali tím, že od 2/1999 je třetí brzdové světlo povinné. Moje Puma je z 10/1999, ale původem z Německa.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Případně neznáte německou legislativu od kdy tam to třetí brzdový musej mít u adolfů?

Přijde mi fakt dost divný, že si někdo po 11 letech provozu auta vzpomene, že bych tam měl mít třetí brzdovku, když tam nikdy nebyla!
Docela mi to pobavilo, ale nemam teď čas ani náladu tam nějakou brzdovku narychlo bastlit, tak to potřebuju jednoduše a svižně vyřešit. Smile

Předem dík za tipy. Wink

_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Black
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 4.6. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Plzeň, Žatec

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 6:58 am    Předmět: Re: Koumáci na STK - halelůjáááá Citovat

Ahoj, já sem byl na technický v Mýtě. Jen se mě zeptal:" brzdový světlo to nemá ?". Říkám, že ne. To je vše a ok, dal mi to. Žádný takovýhle řeči okolo. Koukám, že si z Plzně, nebyl si náhodou v Plzni na STK? Od Plzně mě všichni odrazovali. Říkali, jeď do Mýta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 8:39 am    Předmět: Citovat

... a pak se nám Bakan diví, když jedeme na STK ke známým... Rolling Eyes
Když si vezmu, že by tam Puman jel znuvu s nečim "zbastlenym" a oni mu řekli, že s tím nemůže projít, že to nemá homologaci, nebo to není ve spravné výšce, nebo něco podobného... a šel by domů pěšky... Confused Úžasný... Evil or Very Mad

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Charon
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 7.3. 2010
Příspěvky: 151
Bydliště: Praha/Chrudim

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 8:46 am    Předmět: Citovat

Tak takhle si hoši říkají o obálku...

Velmi zajímavý právní případ... zkus to hodit na autoweb.cz, mají tam právní poradnu, tuším. Ale nejjednodušší bude jet na jiné STK, kde prudit nebudou, než se s těma šaškama dohadovat znovu a předkládat právní posudek a kdesicosi, jen tě to znovu nas**e.

_________________
Life is racing, everything else is just waiting
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 9:45 am    Předmět: Citovat

No jet na jinou STK by znamenolo znova jí plati a to se mi nechce. Takdy by to už bylo jen za 150...
Já vždycky na STK prošel v pohodě i s věcma, který by třeba úplně správně projít neměly. A to máme doma slušně velkej vozovej park.
Ale zrovna když to člověk nečeká, tak narazí na tohleto.
Bylo to na technický v Plzni v Zátiší (Nová Hospoda). Tam to byla moje oblíbená STK, ale už neni! Laughing

_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vajt
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 25.7. 2009
Příspěvky: 428
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 10:54 am    Předmět: Citovat

Řekl bych, že jako většina lidí tady, máš auto v cajku a oni si vymyslej tohle...

Brzdový světlo tam jde dát krásně z Felicie, vypadá to jako z výroby, žádnej bastl to není, ale v tomto případě bych to raději nedělal neboť by ti to ty koumáci nejspíš neschválili...

Zkus se obrátit přímo na Forda, měli by se k tomu alespoň vyjádřit, jestli to světlo má mít nebo ti napsat nějakej papír, že je to nesmysl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
R.o.u.
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 27.7. 2007
Příspěvky: 387
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 1:47 pm    Předmět: Citovat

Když je to auto z Německa, muselo projít schvalovacim procesem což je jinak řečeno schvalování pro provoz na pozemních komunikacích pro ČR. Jestliže už tak to auto bylo jednou schváleno a při dovozový technický ti na to neřekli nic, máš to auto schválený tak, jak vypadá. Na tvym místě bych zkusil vyhrabat ten formulář a šel mu to ukázat, že takhle to auto už schválený je a co si vymejšlí. Klidně bych to stavěl na tom, že jim tam pošleš kontrolu a tvrdil bych, že si vzal 500,- úplatek a ať riskujou, že jim tu technickou zavřou.... Tyhle šikany mě už začínaj pořádně s***
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 3:04 pm    Předmět: Citovat

pum Avatar:no a je to tu zas.Jasně já byl letos na STK a 3brzdové tam nemam a to mam rok 2000 a u nás bylo registrovaný 2008(teď už jo ale to že jsem měl plonkové v garáži) to se dávalo až do ročníku 2001-2002 dozadu do kufrových dveří tak nevím proč bych musel dávat třetí brzdové svělo když jsou originál zadní lampy z výroby s brzdovýma světlama.To není zadní mlhovka která u některých auto nebyla a musela se dodělávat.Jinak jsem prošel uplně nomálně bez uplatku a bez problémů a bez známých.Jinak na STK můžeš jíd jinam ale až po 30dnech.Na opakovačku musíš na stejný místo.Jinak se technik asi špatně vyspinkal nebo už dlouho nazasunul toto není vážná závada.Pokud bylo auto jinak v pořádku obrátil bych se na vedení STK aby se k tomu vyjádřily.A jinak máš ve velkým TP v zadu co jsou Další záznamy toto:Vozidlo plní požadavky zák.č.56/2001Sb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pumAvatar
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 688
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

"Argument blbě se vyspí nebo závidí není na místě. Pokud tam máš to co by jsi tam neměl mít."
... Tahle věta by ti tuším měla něco říkat - Je totiž tvá.

Prostě jen trvám na tom, že když tě budou chtít na STK "šikanovat", tak zatím ještě pořád úplně v pohodě můžou, ať máš auto sebevymazlenější...

Víc už k tomuto tématu nenapíšu ani slovo, protože by z toho byla zase hádka.

_________________
Puma is my Avatar! - "Řidič si nevybírá auto... Auto si vybírá řidiče!!!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bakan
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 2.2. 2010
Příspěvky: 412
Bydliště: Broumov,Okres Náchod

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 3:36 pm    Předmět: Citovat

pumAvatar:Ano tato věta je ode mě ale tady nejde o to že tam má něco co tam mít nemá.Ale o to že tam nemá něco co tam už není z výroby a to auto když je z Německa tak muselo projíd STK a muselo být schváleno pro provoz na Českých komunikacích tak nevím že sem motáš uplně jiný věci než o co se tady jedná Confused Ano pokud Ti budou chtít dělat naschvály tak si najdou i na novým autě ale není problém se obrátit na nadřízeného toho udajného technika který dělá naschvál ať ti prohlídne auto jiný technik případně se obrátit na jinou STK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janicka
Puma God
Puma God


Registrace: 14.3. 2008
Příspěvky: 1199
Bydliště: Holice

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

ach ty technicke...vecne to tema k hadkam....

technika hodnotim jako debila Cool

a rada? : zajed tam v den, kdy tam ten technik neni a popovidej si s nejakym jeho kolegou a uvidis, ze technicka vyjde Wink

_________________
FORD PUMA 1.6 ZETEC SE
Ford Puma 1.7...ta ACEova
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Puman
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 9.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 03, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

Už mám potvrzení od výrobce, že tam to světlo nikdy nebylo. Někde najdu ještě tu technickou od převozu z německa. Zadal jsem dotaz do té právní poradny na autoweb. U pivka to ještě proberu s kamarádem práníkem. A koncem měsíce si tam s nima půjdu promluvit.
Měl jem v plánu tam někdy to třetí brzdový stejně dávat, ale teď to dělat nechci. Navíc tam dam třeba to z feliny a už vidim ty chytráky jak začnou řešit jestli je to schválený pro danej typ auta a jestli je to zapojený dost odborně.
To fakt ne. Evil or Very Mad

_________________
1.7 VCT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund