Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Utržená hadice od chlazení
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Motor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Utržená hadice od chlazení Přejít na stránku 1, 2  Další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ysthe
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 12:45 pm    Předmět: Utržená hadice od chlazení Citovat

Zdravím všechny milce pum,

mám problém s utrženou hadicí od chlazení, naštěstí se mi to stalo pár metrů od domova, takže pumí charakterně dojela.
Otázka co s tím, je nutné vyměňovat celý plastový díl, nebo bude stačit do hadice vložit nějakou např. hliníkovou redukci a propojit to s tou plastovou částí.

Díky moc

mod. edit: upravena velkost obrazku (max. povolena 800x600), novacik si precita pravidla v sekcii Obecne, lebo nabuduce mazem... Exclamation



p9264999_154.jpg
 Komentář:
 Velikost:  64.75 kB
 Zobrazeno:  14632 krát

p9264999_154.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fifinho
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 30.6. 2009
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 1:13 pm    Předmět: Citovat

Tohle stejný se mi stalo asi týden poté, co jsem si dovezl Pumu domů Laughing Ve Fordu jsem koupil originál celého toho plastového dílu a nechal to vyměnit. Chtěli za to asi 1000,- Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ysthe
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Zatím jsem improvizovaně zkusila nastavit tu redukci, ale vznikl problém s přehříváním motoru po dolití chladící směsi. Zkoušela jsem ji nechat běžet na volno - četla jsem že pumy mají automatické odvzdušňování - ale nic nepomohlo, tak nevím ... termostat, nebo vodní pumpa. Každopádně voda se vůbec nedostane do chladiče ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kuku
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Ak ti možem poradit ta to vymeň za nove, čoskoro sa to rozpadne celé ako mne.Pri odvzdušnovaní nalej vodu po maximum,trochu postláčaj tie hrube hadice od chladiča oka keby si pumpovala, vyrovnávaciu nadobku maj ale otvorenú, naštartuj, dolievaj vodu a kontroluj teplotu vody. A možeš ešte zapnut kurenie aby sa voda dostala aj do radiatora. Ak sa voda v nádržke ustály,zavri ju a je to Smile sem tam ešte skontroluj hladinu vody a teplotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

je to ventil topení.čeká to každýho majitele Pumy(fiesty).určitě kup novej protože když ho seženeš někde použitej tak tě to čeká za rok znova a představ si že si někde 200km od baráku.za to těch 1000Kč nestojí.
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ysthe
Puma Novice
Puma Novice


Registrace: 26.9. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Ten venil topení by seděl, protože pumí netopí.

Takže servis a nechat to vyměnit celý..

díky moc za radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hudson
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 137
Bydliště: Horehledy

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 5:54 pm    Předmět: re Citovat

jj jako me....koupit nove a vyměnit,jde to pěkně ztuha..blbý přístup,ale trocha šikovnosti a je to ok.pak odvzdušnit.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milopet
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 26.3. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 10:14 am    Předmět: Citovat

ysthe napsal:
problém s přehříváním motoru po dolití chladící směsi. Zkoušela jsem ji nechat běžet na volno - četla jsem že pumy mají automatické odvzdušňování ...


Já měl ten samý problém, jen na volnoběh se přehřívala,ale pak jsme ji drželi ve vyšších otáčkách a pomohlo to.

_________________
C-Max 1.6TDCi 80kW Ghia
Suzuki Burgman 400 23,5kW max.160km/h
1.3 16V 63kW 120Nm Toyota Corolla max. 195km/h
1.6D 40kW Golf I max.140km/h
1.7 16V VCT 92kW/125PS Ford Puma max.215km/h
1.3 No Comment 136 Škoda Rapid max.150km/h
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misakxt
Puma God
Puma God


Registrace: 7.8. 2007
Příspěvky: 1107
Bydliště: Čáslav

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

tak na tohle si myslim opravdu servis není potřeba Smile
_________________
Ford Puma 1.7 silver
Ford Focus 1.6 silver 3dv.lpg

Skype: misakxt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
satan77
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 229
Bydliště: Bohužiaľ Zem (BA)

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

Mne sa stalo presne toto isté a musel som meniť elektromagnetický ventil čo je za tou hadicou pod čelným sklom. Aj s robotou v servise cca 80€. Inak ten ventil stojí asi do 50€.

Kód:
http://www.ford-puma.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3156&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Ja to auto milujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne září 27, 2009 8:49 pm    Předmět: Citovat

Měnil jsem ventil topení asi před 2ma měsícema. Není to vůbec složitý. Celkem brnkačka....určitě to zvladněš, nebo někdo z kamarádů co je trošku šikovnej.

Je celkem šikovný, pokud máš klimu, jelikož se tam dost blbě může protože ty hadice co vedou od motoru jdou přes ventil a pokračujou dál. Blbě se to pak odpojuje, tak je lepší sundat tu přepážku ve kterej ten ventil drží. Je to pár šroubů, ale pozor, jeden je celkem pěkně schovanej pod nádobou na chladící kapalinu. Tu musíš sundat taky. Já jí ani neodpojoval. Jen jsem jí odšroubova a sundal z toho zášprclíku a přivázal do vzduchu.....

Tak good luck...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Black
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 4.6. 2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Plzeň, Žatec

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2009 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. mám podobnej problém. Někde za přístrojovkou, asi v motorový části, mi jde takový zvuk divný zvuk (tůůůt). Teplota směsi se drží v normálu, ale když to udělá ten zvuk, tak si ručička klidně lehne jakoby byl motor studenej. A pak to zase udělá ten zvuk a ručička se zase vrátí. Dělá to čím dál častěji. Tak mě napadlo, jestli by to taky nemohl být nějaký ten ventil, ale autokelly nebo mjauto přímo elektromagnetický ventil nenabízej. Není to třeba termostat motoru nebo expanzní ventil ? Díky všem moc za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 8:14 am    Předmět: Citovat

Určitě to nebude to co je tu na fotce, tzn. ten ventil topení. Ten s tím nemá co společnýho. ale netušim co by to mohlo dělat. Snad někdo poradí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
satan77
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 229
Bydliště: Bohužiaľ Zem (BA)

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Ja som mal presne to isté, tiež sa mi tá hadica odlomila a ten ventil musel ísť tiež nový, asi sa zcvokol kvôli tej zlomenej hadici a samozrejme že sa ti prehrieva, lebo nie je odvzdušnená. Či sa odvzdušňuje automaticky, to neviem, ale ak ti bude stúpať teplota vody, tak zastav a otvor víko od nádobky na vodu a keď to spravíš asi 5-6 krát, tak sa to pekne odvzdušní Smile Super
_________________
Ja to auto milujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Levi
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 30.7. 2008
Příspěvky: 200
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 7:13 pm    Předmět: Citovat

To by asi nevysvětlovalo to padání ručičky ne? A přehřívat by se to taky nemělo. Teda jestli si ty dvě hadice co vedou do ventilu topení propojil. Jestli né, tak bych s tím asi ani radši nejezdil ne? Shocked

Jinak pumka se odvzdušňuje opravdu sama.....stačí jí nastartovat na chvíli a nechat otevřený víčko od nádržky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Motor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund