Welcome to Ford Puma Czech!

Hlavní nabídka
Reklama
Kdo by chtěl platit víc, než musí? Zvolte si povinné ručení na ePojisteni.cz.
Diskuzní fórum

Ford Puma Club :: Zobrazit téma - Sjíždění pneumatik
PřihlášeníUživatelHeslo
Přihlásit mě automaticky při každé návštěvě    
Registrace
Registrace
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Přihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv
Obsah fóra Ford Puma Club » Tuning

Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Sjíždění pneumatik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 3.3. 2008
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 1:20 pm    Předmět: Sjíždění pneumatik Citovat

Zdravím. Řešilo se tady už třesení Pumy v určitých rychlostech, u každého je to jinak, někomu se to třese třeba v 50km/h mě třeba v rozmezí od 90-110km/h. Většina lidí tvrdí, že je to poloosou a takhle mi to řekl i mechanik. Fajn, ale potřebuju vědět, jestli má někdo zkušenosti s tím(komu se to taky takhle třáslo) že se mu sjížděli ale fakt brutálně přední pneumatiky k jedný straně. Jedna z vnitřní strany a druhá z venkovní. Myslíte, že je to tou poloosou nebo je to spíš nečím jiným? Díky za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sqo
Puma Driver
Puma Driver


Registrace: 17.2. 2008
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Zjizdeni pneu je sposobene zlou geometriou.
A trasenie pri roznych rychlostiach je zavisle na zlom vyvázeni kolies.Pokial nejaky pneuservis tie kolesa vyvazi tak neznamena ze su vyvazene naozaj spravne !!!
Osobna skusenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
semo1
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 18.2. 2008
Příspěvky: 902

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 2:22 pm    Předmět: Citovat

sqo ma pravdu.stretol som sa s tym aj ja...treba to dat vyvazit a pozret geometriu.az potom hladaj zavadu niekde inde.najskor ries jednoduchsie veci a potom si lam hlavu ak ti to bude nadalej robyt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aluna
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 890
Bydliště: Mělník (teda malá vesnička u něj:)

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Jesli se ti to takhle hrozne sjizdi...tak je to nejspis spatnou geometrii...a nebo jeste muzes mit vymackany horni ulozeni tlumice jako jsem to mel ja... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAd
Puma Boss
Puma Boss


Registrace: 24.1. 2006
Příspěvky: 652
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem to samé - špatná poloosa, na základě které se rozjíždí i geometrie. Seřízení nemá smysl, je to pouze dočasný efekt na několik desítek kilometrů.
_________________
Ford Puma 1.7 VCT - bejvávalo Sad


§ 12, Jízda v jízdních pruzích - Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačrných na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky ICQ
s4nch3z
Puma Racer
Puma Racer


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 887
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:08 pm    Předmět: Citovat

Když je to poloosa, tak se to třepe víc pod plynem a při zatíženém autě (více osob, jízda do kopce). Vibrace se nepřenáší do volantu, ale třepe se celé auto. Mě to dělalo v rozmezí cca 90 - 110 km/h. Toť moje zkušenost.
Každopádně bych nechal v pneuservisu zkontrolovat vyvážení kol a zkusil udělat tu geometrii. Poloosa je nejdražší, takže bych to řešil až nakonec. Pokud to bude poloosa, tak se domluv s Eltonem, ten má všechno, má to za dobré prachy a je na něj spolehnutí jako na málokoho. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ondra
Puma Owner
Puma Owner


Registrace: 3.3. 2008
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

Jo jo, tak je to bohužel tou poloosou, protože všechny ty příznaky, které psal s4nch3z mám úplně do puntíku stejné, to přidání plynu, víc osob, netřepe se volant, ale klepe se celé auto atd. no jo no, je to bohužel ta poloosa Sad no a asi na základě týhle mršky se mi sjíždějí takhle moc ty pneumatiky k jedný straně. Tak díky za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Ford Puma Club » Tuning Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory






Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund