Autor Zpráva
Johnik
PříspěvekZaslal: ne červen 13, 2021 6:48 pm    Předmět:

Exteriér a podvozek:

Jak dát na frak celkem slušně rozdělané práci během jednoho dne? Žádný problém! Stačí blbě nalakovat vnější části a nepublikovatelné výrazy jsou hned na světě. Sad

Samotnému lakování ještě předcházelo přidělání křídla a vnějších zpětných zrcátek. U zrcátek jsem si měl spíše pomoci větším otvorem, ale vše spásné sekundové lepidlo vše zachránilo jako na NASA páska Wink .

Při kontrole s interiérem se ukázalo, že bude potřeba ještě přebrousit nálitek asi od vtoku na vnitřní stěně stropu a natřít černou barvou plochy, které pak budu zakrývat.

A jak pak proběhlo to neslavné lakování? Blbě. Barva se nechytala, ukazovali se fleky. Nic s čím bych byl spokojený. Po několika dnech, kdy jsem stříknul vrstvu, přebrousil a odmastil dostalo auto aspoň ucelenou barvu jak můžete vidět na posledním fotce...

Příště... Kola, brzdy a další patálie.
Johnik
PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2021 3:22 pm    Předmět:

Projekt Ford Puma 1:43 dokončení interiéru

První drobné trable. V kokpitu nebyla vytvořen otvor pro vložení osy volantu. Bylo nutné tedy vytvořit malý otvor pomocí malé ruční zubní vrtačky nebo něčeho podobného. Proto toho, kdo takovým náčiním nedisponuje, to může být trochu problém. Ozkusit jestli volant dobře sedí a mohlo se lepit. Po zaschnutí volantu jsem se mohl pustit do páky ruční brzdy. Tu jsem také ozkoušel jak sedí. Lehce jsem upravil otvor pro ni a když jsem byl spokojený s usazením přidal jsem lepidlo.

Následovala korekce barvy. Vibrace na vrtačce zapříčinili seškrábnutí barvy, takže následovala lokální oprava a nabarvení páky ruční brzdy, na kterou se předtím zapomnělo. Mohl jsem to celé lakovat až po nalepení všeho, ale to mi zprvu nedošlo.

Po zaschnutí jsem přilepil bezpečnostní rám na své místo a prostrčil pásy, které se přilepili na rám. Interiér jsem doplnil ještě rezervním kolem a tím je vlastně interér hotový. Smile
Ace
PříspěvekZaslal: po květen 31, 2021 12:01 pm    Předmět:

Dobře ty. Pěkný projekt. S chuti do toho a bude hotovo. Držim pěsti a sleduji... Wink Super Super
Johnik
PříspěvekZaslal: po květen 31, 2021 9:58 am    Předmět:

Projekt Ford Puma 1:43 vnitřní části

První část, které jsem se věnoval při skládání bylo lakování vnitřních částí modelu. Kokpit, sedadla a koberec jsem nastříkal sprejem Revell z modelářských potřeb do matné antracitové barvy. Sedadla do modré barvy jsem zavrhl z důvodu modrých bezpečnostních pásů přidaných k modelu. Na bezpečnostní rám jsem pak použil červený sprej odstínu Ferrari.

Jako lakovací box mi vhodně a dostatečně posloužila prázdná krabice od plenek Very Happy .

Po zaschnutí barvy pokračovala kontrola spasování.

Detail přístrojové desky do stříbrné barvy už byl tvořen štětečkem z papírnictví a něčím ze zbytků barev u mě (v mém případě Revell 91).
Johnik
PříspěvekZaslal: st květen 26, 2021 8:06 pm    Předmět: Projekt Ford Puma 1/43

Nový projekt - Ford Puma 1:43 od kitcar43.

Jelikož jsem hledal už dlouho něco podobného, nedalo mi to a i přes počáteční nedůvěru a vysokou cenu jsem objednal. Malé auto už má najeto pěkných pár kilometrů. Ze Španělska, kde bylo vyrobeno přes Maďarsko, kde má centrálu dopravce přijelo až ke mně do Čech.

Vyrobeno bylo z celkem bytelného plastu, některé prvky jsou z kovu a pneumatiky jsou pochopitelně gumové.

Arrow Sledujte tento krátký seriál... o kompletaci.

Link na model:
Kód:
https://www.kitcar43.com/producto/kit-ford-puma-version-rally-143-racing-43/

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group